Hedefe ve Web Sitesi İçeriğine Özel SEO Stratejileri

Boğaz Çocuğu'nun sunduğu tekne kiralama ve yat kiralama hizmetlerini sunduğu birçok web sitesi tasarımı, sosyal medya danışmanlığı hizmeti sunduğumuz için her web sitesi için farklı SEO stratejileri geliştirdik.

Eski bir alan adı olan yatkiralama.com için hazırladığımız web sitesinde boğazda organizasyon yapmak isteyen ve bununla ilgili Google'da arama yapan herkesi hedefledik. Doğum günü, evlilik yıl dönümü, kahvaltı, yüzme turu, akşam yemeği, sevgiliye sürpriz evlenme teklifi gibi tüm tekne ve yat organizasyonları ilgili anahtar kelimeleri tek tek analiz ettik.

Bu analizler sonucunda her bir organizasyon için hangi kelimeye odaklanmamız gerektiğini, nasıl bir site içeriği hazırlamamız gerektiğiniz belirledik.

"2 kişilik sürpriz doğum günü", "eşe sürpriz evlilik yıl dönümü kutlaması", "teknede ailece kahvaltı gibi" gibi daha birden çok kelimeden oluşan arama kelimelerini öncelik hedefimiz yaptık.

Web sitesi metin içeriklerini hazırlarken, görselleri belirlerken ve sosyal medya stratejilerini oluştururken hedef anahtar kelimemiz "yat kiralama" olmasına rağmen önceliğimiz daha fazla kelimeden oluşan spesifik kullanıcı aramaları oldu.

Arama sonuçları 29.03.2022 tarihlidir.

Google aramalarında sonuçlar zaman zaman değişiklik gösterebilmektedir.