Doğru İçerik İle SEO

SEO Optimizasyon çalışmalarının en temel stratejilerindne biri de doğru içeriğin belirlenmesidir.

Arayüz tasarımı, HTML ve Yazılım geliştirmeleri sürecinde ziyaretçiye hangi içeriği, hangi yöntemle ve nerede sunulacağı sitenin organik trafiğin ve ziyaret süresinin yüksek olması hedefinde olmazsa olmazlardandır.

Psikoterapi Atölyesi web sitesinin proje analizini yaparken önceliği buna verdik. Ziyaretçiler web sitemize "nasıl ulaşırlar", "sitede ne bulmamalılar" sorularının cevapları bizim anahtar kelime havuzumuzu de belirlemiş oldu.

Psikoterapi Atölyesi'nin sunduğu terapi hizmetleri ve toplum içerisindeki bireylerin yoğun olarak yasadığı psikolojik sorunlar veya "okul öncesi" gibi dönemsel olarak yaşanan çocuk problemleri gibi birçok konuyu ele alarak arayüz tasarımını planladık.

Doğru içerik ile ziyaretçiler ulaşmanın en hızlı yöntemi olan organik trafiğin sürekli olarak artmasını sağladık.

SEO Kriteri : Sitede Kalma Süresi

SEO çalışmalarını başarıya ulaşma kriterlerden biri de ziyaretçilerin sitede kalması süresidir.

Web sitesine herhangi bir şekilde gelen kullanıcının sitede kalma süresi artırmanın yolu ; ziyaretçi için değerli içerik sunmak ve doğru navigasyonlar ile farklı içeriklere de erişimini sağlamaktır.

Psikoterapi Atölyesi web projesinde hedef kitlenin yaşadığı sorunlarla ilgili bilgilendirme içerikleri, uzman makaleleri, terapi ve tedavi yöntemlerine yer verdik.

Her birey gündelik hayatın içerisinde bir takım sorunlar yaşayabiliyor ve sevdiklerinin yaşadığı sorunlara tanıklık edebiliyor. Çoğu zaman ihmal edilen, önemsenmeyen bazı sorunları / konuları web sitesinde sunmak, kimi zaman birebir yaşananı okutmak "işte bu beni/onu/bizi... anlatıyor" dedirtmeyi hedefledik. Böylelikle sitenin kullanıcı gözündeki değerini artırarak, farklı içerikler hakkında da bilgi alma isteğini artırdık. Ziyaretçilerin sitede kalma süreleri her geçen günü daha da yükselmeye başladı. Bu da bu projenin SEO başarı hikayesine doğrudan ve hızlı katkı sağlamakta..