Trios Web Logo
Takıma Katıl.
Bize Ulaşın
Proje Başlat

PSİKOTERAPİ ATÖLYESİ

Psikolojik sorunlara destek sunan Psikoterapi Atölyesi için dijital çözümler...

PSİKOTERAPİ ATOLYESİ

Psikolojik terapi ve danışmanlık merkezi web tasarımı

Psikoterapi Atölyesi, psikolojik desteğe ihtiyacı olan bireylere; aile, yetişkin, ergen, çocuk ve EMDR başlıklarında terapi hizmetleri sunmaktadır.

10'un üzerinde uzman psikolog ve terapistin, danışanlarına farklı sorunlarda destek sağladığı Psikoterapi Atölyesi, eski web sitesinin tanıtım ve pazarlama süreçlerinde başarısız olması nedeni yeni bir dijital yapılanma için bizleri tercih etti.

Psikoloji konusunda araştırma yapan, sorunu ile ilgili çözüm ve terapist arayan, hayatını daha mutlu ve huzurlu yaşamak için destek arayan herkes, bu web sitesini ziyaret ettiğinde "kendisinden bir şeyler bularak sorunu ile ilgili keşifler yapabilmeli idi.

Ekibimizin yaptığı proje analizi sonrasında sunacağımız tüm dijital çalışmalardaki hedeflerimizi belirledik :

  • Psikolojik bir konu veya sorunla ilgili bilgi ihtiyacı olan herkese ulaşmak
  • Sorunları olan her bireye, web sitesi içeriği ile maksimum cevap verebilmek,
  • Ziyaretçilerin Psikoterapi Atölyesi'ne ve Uzmanlarına güven duymalarını sağlamak


Bu hedeflerle başladığımız web tasarım çalışmalarında "yoğun içeriğin doğru sunumuna" odaklandık. Psikoterapi Atölyesi yetkililerinin de onayı ile tamamladığımız UX web dizayn sürecinde site içi SEO stratejilerine de ciddi zaman ayırdık.

Web dizayn ve web yazılım çalışmalarının tamamlanması sonrasında yayına başlayan web sitesi için SEO çalışmalarına devam ediyoruz.

Daha kaliteli bir yaşam için...

Psikoterapi Atölyesi, uzman psikolog ve psikoterapistler eşliğinde yaşam kalitesini artırmak isteyen ve ihtiyacı olan her bireyin yanında...

neye ODAKLANDIK

Desteğe ihtiyacı olan herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği, sorularına cevaplar bulabileceği dijital platform geliştirmeye...
Hedef kitle ile maksimum etkileşim

Hedef kitle ile etkileşim

Psikolojik sorunları olan veya daha kaliteli bir yaşam için destek arayan bireylere hizmet sunan terapi merkezi, birçok soruna destek sunduğu için ziyaretçi profili kırılımı yapmadan herkese hitap etmesi gerekiyordu.

Çocuk, ergen, yetişkin, evli, çift olarak her yaştan bireyin ziyaret edebileceği web sitesi, ziyaretçilerin sorularına ve merak edilenlere cevap verirken aynı zamanda ziyaretçilerin aradıklarını bulmalarını ve ulaşmalarını kolaylaştırmalı idi.

Bu nedenle web sitesinde, merkezin sunduğu terapi hizmetlerinden daha çok terapi konularına odaklandık. Site ana navigiasyonuna yerleştirdiğimiz "Desteğe ihtiyacım var" modülü ile ziyaretçi ile ilk teması kurmayı, aradığı bilgiye hızlıca ulaştırmayı amaçladık.

Site içeriği her sayfada ilgili terapi, uzman, yazı gibi içerikleri de ayrıca sunarak ziyaretçiye aradığı konuda maksimum bilgiye erişimini hızlandırmayı ve kolaylaştırmayı amaçladık. Uzmanların hazırladığı makale yazılarında biraz daha gerçek hayattan kesitler, hikayeler, yaşanmışlar, deneyimler sunduk.

Yoğun içerik UX Dizayn

Yoğun içerik , UX web dizayn

Başarılı web sitesi geliştirmelerinde ara yüz tasarım süreçlerinde UX metodu önem arz etmektedir. Ziyaretçilerin site içerisinde nasıl bir etkileşimde bulunacağı tahmin edilir veya kullanıcı yönlendirilir. Böylelikle kullanıcını aradığı içeriği ulaşması kolaylaştırılır.

"Psikolojik bir konu veya sorunla ilgili bilgi ihtiyacı olan herkese ulaşmak" mottosu ile projelendirdiğimiz sitede yoğun içerik hedeflendiği için stratejik arayüz geliştirmesi yaptık.

İçeriğin yoğunlaştığı terapi, terapi konuları, uzmanlar ve uzman yazıları sayfalarında içeriklerin nasıl ve nereye konumlandırılacağı, nasıl sunulacağının planlaması ile web tasarıma başladık

Birbirleri ile ilişkili çok fazlaca içerik olduğu için eşleştirilen bu içeriklerin ara yüzde görsel yoğunluğu minimum seviyelerde tutmayı ve kullanım kolaylığı amaçladık.

Trios tasarım ekibinin UX deneyimlerini, terapi uzmanlarının danışan deneyimleri ile birleştirerek maksimum doğrularla bir ara yüz dizaynı ortaya çıkardık.