Trios Web Logo
Takıma Katıl.
Bize Ulaşın
Proje Başlat

LIGHT34

Dünya'yı aydınlatmayı hedefleyen marka...

LIGHT34 AYDINLATMA

LIGHT34

İhracat Web Sitesi

Light34, üretimini yaptığı dış aydınlatma ürünlerinin ihracatını yapan başarılı bir markadır.

Sektöründe uzun yılların kazandırdığı deneyimlerle üretimini yaptığı dış aydınlatma ürünlerini son yıllarda ihracat yaparak yurtdışı alıcılarına da satmaya başlayan Light34, daha fazla kitleye ulaşmak ve ihracat rakamlarını artırmak için dijitalini yenilemeye karar vererek, markasını Trios'a emanet etti.

Light34 ekibi ile yaptığımız toplantılarda önceliğimiz doğru hedef kitlenin, hedef ürün grubu ve hizmetlerin belirlenmesi oldu. Birlikte yaptığımız analizler sonucunda web tasarım çalışması öncesinde hangi konulara odaklanacağımızı ve site ziyaretçilerine neyi nasıl sunacağımızı kararlaştırdık.

Web sitesi sunum stratejilerinin ortaya çıkması sonrasında, bu stratejilerin SEO hedefleri ile örtüşerek görsele nasıl aktarılacağını kararlaştırarak başlayan web arayüz dizayn çalışmaları başarıyla tamamlandı

Light34'ün ana fokusu olan "yurt dışındaki hedef kitleye ulaşmak" için Dijital Pazarlama, SEO ve E-mail Pazarlama stratejilerine uygun bazı özel yazılım çalışmalarını web sitesi yazılımına entegre edildi.

Web Tasarım ve web yazılım çalışmaları tamamlanan web sitesi "Dünya'yı Aydınlatacağız" sloganı ile yayına başladı.

Yayın sonrasında site içi seo çalışmaları kapsamında, seo kriterlerine uygun içeriğin TRİOS SEO stratejileri ile siteye yerleştirilmesi ve site dışı seo çalışmalarından olan backlink oluşturma süreci devam ediyor.

Dünya'yı Aydınlatmayı Hedefliyoruz...

Geçmişten gelen deneyimleri dünya'ya ulaştırmaya, dünya'yı aydınlatmaya hazırlanıyoruz...

neye ODAKLANDIK

Light34'ün ihracatını artıracak dijital stratejilere ve yurt dışı aramalarını hedeflediğimiz SEO çalışmalarına...
İhracatta Dijital Pazarlama

İhracatta Dijital Pazarlama

İhracat hedefleyen işletmelerin günümüz dijital çağına ayak uydurması için özgün stratejilere ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Hedef kitlenin tespit edilmesi, analizinin yapılması ve bu analizler sonrasında hedef kitlenin beklentilerini karşılayan sunumların belirlenerek dijital platformlara aktarılmalıdır.

Yurt dışına ürün satışı yapmak isteyen ve yurt dışından müşteri bulmayı hedefleyen işletmelerin; logo ile başlayan, web sitesi geliştirmesi ile devam eden bir çok konuda deneyimli uzmanlardan danışmanlık alması ve dijital pazarlama stratejilerini belirleyerek hareket etmesi başarı için ciddi katkı sağlayacaktır.

Light34'ün web sitesi geliştirme sürecinde çalışmalarımızı, İhracat Odaklı Dijital Pazarlama Strateji Danışmanlığı kapsamında belirlediğimiz stratejilere uygun şekilde tamamladık. Strateji planımızda web sitesinde hangi bölümlerinde olacağı, ürün sunumlarının nasıl yapılacağı, Light34'ün deneyim ve yeterliliğinin müşteriye nasıl aktarılacağı gibi bir çok belirlenmişti.

Web tasarım ve web yazılım çalışmaları sürecinde bu pazarlama planı ile geliştirmeler yaptık.

Hedef Odaklı İçerik Oluşturma Stratejisi

Hedef Odaklı İçerik

Light34 ile yaptığımız strateji toplantılarında yurtdışındaki müşterilerinin beklentilerini analiz ettik.

Ziyaretçilerin site içerisinde nasıl bir akışta dolaşacağı simulasyonları ile hedef kitleye uygun içerikleri, nasıl ve hangi bölümlerde sunacağımızı kararlaştırdık.

Light34'ün dış mekan ve iç mekan aydınlatma üretiminde "Custom Made" çözümler sunabilen ve aynı zamanda ihtiyaç ve mekana özel aydınlatma projesi geliştirebilen bir marka olduğunu hissettirecek içerikleri sitede birçok yerde kullandık.

Hedef odaklı içerik stratejisi ile Light34'ü aydınlatma çözümler sunan bir işletme olarak dünyaya tanıtmaya başladıktan çok kısa zaman sonrasında yurtdışından talepler almaya başladı bile...

Yurtdışı SEO Stratejileri

Yurt dışı SEO Stratejileri

Yurt dışı müşterileri hedefleyen Light34 web sitesi için özel SEO stratejileri geliştirdik.

İngilizce "anahtar kelimelerin, bu kelimelerin sektörel kullanımlarının, benzer ve eş anlamlı kelimelerin" belirlenmesi sonrasında ortaya çıkan sonuçların Google Semantik SEO'ya uygun şekilde site içeriklerine, url'lere ve sayfa başlıklarına stratejik olarak yerleştirildi.

Bu çalışmalar haricinde de Light34'ün hedeflerine özel daha spesifik bir takım aramalar için özel SEO uygulamaları yapıldı.

Yapılan tüm bu çalışmaların verimini artırmak için yayın sonrasında SEO desteğimiz devam etmektedir.