Trios Web Logo
Takıma Katıl.
Bize Ulaşın
Proje Başlat

NOVALUX LIGHTING

Modern ve özgün tasarım mimari aydınlatma ürünleri üretimi yapan Novalux için web sitesi tasarım ve yazılım geliştirmeleri

NOVALUX

Aydınlatma Çözümleri Web Sitesi Geliştirme

2007'den bugüne aydınlatma ürünleri üretimi yapan Novalux Lighting; yurtiçi ve yurtdışında konut, ofis, avm, mağaza gibi konsept mimari projelere aydınlatma çözümleri sunmaktadır.

Novalux Lighting, yurtiçi ve yurtdışı mimari projelere sunduğu aydınlatma çözümlerini, iç ve dış aydınlatma ürünlerini profesyonel arayüzde sunacak, hedef kitlesinin ürünlere, ürün görsellerine, teknik çizim ve mimari çizim dosyalarına kolaylıkla erişimini sağlayacak günümüz dijital trendlerine uygun yapıda web sitesi geliştirilmesini istiyordu.

Markanın ürünlerinin analizi ile iç aydınlatma ve dış aydınlatma gruplarında 10-15 arası farklı kategoride yüzlerce ürünü sergilerken, her bir ürünün farklı sayılarda versiyonları olduğunu öğrendik. İçerik yoğunluğunun ürünleri sunumu gerekliliğinin yanında Novalux'ün mimari projelere sunduğu aydınlatma çözümlerini de projeler modülünde sunmamız gerekiyordu.

Novalux ekibi ile yapılan görüşmeler sonrasında arayüz tasarım planı yapılarak web tasarım çalışmalarına başladık.

Novalux Tasarım Ekibi'nin desteği ile sektör gerekliliklerini, dijital trendleri ve Novalux'un pazarlama stratejilerini de karşılayan profesyonel arayüz tasarımı hazırlandı. Novalux ekibi ile yapılan tasarım değerlendirme toplantıları ile tasarım süreçlerini tamamlandık.

Front End Geliştirmeler devam ederken sitenin Novalux tarafından etkin kullanımını sağlayacak web yazılım alt yapısı için analizlerimizi tamamladık

Özel modülleri de içeren yazılım geliştirmelerinin tamamlanması sonrasında test sunucularında TRIOS CMS ile ürün ve diğer içeriklerin girişleri de yapılarak web sitesi yayına aldık.

Geleceğin Aydınlatma Çözümleri

Tasarım, teknoloji ve sürdürülebilirliği bir araya getiren aydınlatma kültürü....

neye ODAKLANDIK

Ürün ve projelerin minimalist arayüzde eksiksiz sunumuna...
Esnek yazılım mimarisi

Esnek Yazılım Mimarisi

Novalux'un ürün sayısı ve çeşitliliğinin sürekli olarak artacak olması, farklı kategori ihtiyaçları, ürün ve ürün versiyon sayılarının yüksek sayıda olması neden ile yazılım altyapımızı esnek mimari de hazırladık. Web sitesi içerik sunumlarının hızlı ve farklı kombinasyonlarla yapılmasın olanak sağladık.

CMS içerisinde Novalux'a özel geliştirilen yazılım modülü ile Excel ile ürün versiyon yüklemelerini kolaylaştırdığımız gibi yükleme sonrasın kolaylıkla revize edileibilir arayüz geliştirdik.

Yazılım mimarisi ile Novalux'un gelecek dönemlerdekii farklı taleplerini ve ihtiyaçlarını karşılayabilir altyapı geliştirdik.

Minimalist Arayüz Tasarımı

Minimalist Arayüz Tasarımı

Ürün Ailesi, ürün ve ürün versiyonlarının fazla olması nedeni ile arayüz tasarımında minimalist bir yapı kurguladık. Böylelikle liste yapısındaki sunum sayfalarında fazlasıyla içerik sunabildik.

Ürün, proje gibi teknik detayları da içeren sayfalarda yoğun içeriği sade arayüze aktardık.

Otomatik Datasheet Oluşturma

Otomatik Datasheet Oluşturma

Novalux'un web sitesi geliştirme öncesinde manuel oluşturduğu Ürün Datasheet'inin sistem tarafından otomatik türetilmesini sağlayacak yazılım modülü geliştirdik.

Bu modül ile her bir ürün versiyonu için sistemdeki verilerinin ve görsellerinin sunumunun yapıldığı ürün datasheet'i otomatik oluşturularak site ziyaretçisine sunulmasını sağladık.

Web sitesi anasayfa tasarımı
Web sitesi ürün kategori sayfası tasarımı
Web sitesi urun detay sayfası
Projeler sayfası tasarımı 1
Proje detay sayfası tasarımı 1
Proje detay sayfası tasarımı 1