Trios Web Logo
Takıma Katıl.
Bize Ulaşın
Proje Başlat

B2B Bayi Sipariş Portalı Yazılımı

B2B özel yazılım geliştirmesi ile Emes Teker'in bayi sipariş süreçleri hızlanıyor, bayilerin siparişlerinin yönetimi, CRM ve ERP entegrasyonları çok daha kolaylaşıyor...

EMES TEKER

Emes Teker, Dünyada 65'ten fazla ülkeye ihracat yapan Türkiye'nin lider teker üreticisidir.Emes, dijital dönüşüm adımlarından olan B2B Bayi Sipariş Portalı geliştirilmesi için bizlerden destek istedi.

2008'den bugüne dijital çözümler sunduğumuz Emes'in yurtdışı ve yurtiçi bayilerinin sipariş süreçlerini optimize edecek yazılım için analiz görüşmelerine başladık.

Emes yöneticileri ile yapılan ihtiyaç analizleri sonrasında hazırladığımız proje dokümanını kendileri ie paylaştık. Geliştireceğimiz B2B Portalı ile bayi sipariş süreçlerini optimize ederek, bayilerine hız ve kolaylık kazandıracak aynı zamanda kendi sipariş yönetiminini de profesyonel bir yapıda standart bir hale dönüştürecek.

Emes, portal arayüzünde tanımlayacağı bayilerine özel fiyatlandırma yapabileceği gibi onlardan gelecek olan siparişleri de hızlıca kontrol edebilecek. Uygulama öncesinde manuel gerçekleşen sipariş ve onay süreçlerindeki idari ve teknik hatalardan kurtulacak. Ürün fiyatlarında yapacağı revizyonları veya yeni ürünleri anlık olarak sisteme yansıtabilecek.

Bayiler ise kendilerine özel kullanıcı bilgileri ile sisteme giriş yaparak, ihtiyaçları olan ürünleri kolaylıkla bulabilecek, bütçe hesaplaması yapabilecek, sipariş oluşturabilecek ve siparişlerinin durumunu online olarak takip edebilecek.

Bayiler oluşturdukları ve onaylanmış sipariş verilerini XML olarak dışarı aktarabilecek, CRM, ERP sistemleri ile senkronize edebilecek.

Bayilere kişiselleştirilmiş deneyim sağlayacak, güvenli ve kolay portal B2B Sipariş Portalı özel yazılım analiz süreçleri sonrasında geliştirme çalışmaları tamamlanarak kullanılmaya başlandı.

Hızlı ve Kolay Sipariş Oluşturma

Hızlı ve Kolay Sipariş Oluşturma

B2B uygulamalarında kullanım kolaylığı ve sistem hızı olmazsa olmazlardandır.

B2B portalının tasarım ve yazılım geliştirme süreçlerinde odaklandığımız konu sipariş süreçlerinin maksimum düzeyde hızlı ve kolay gerçekleştirilmesini sağlamak oldu.

Binlerce ürün içerisinden talep edilen ürünü, "ERP Kodu ve Ürün Adı" ile kolayca bulunmasını, arama sorgusunun hızlı gerçekleşmesini sağlayacak veritabanı yapısı kurguladık.

Sipariş oluşturma işlemini anlık olarak çerezlerde tutarak, tamamlanmayan ve onaya gönderilmeyen her bir sipariş işleminin istenildiği zaman devam edilebilir olmasını sağladık.

Sipariş Revizyon, Onay ve İptal İşlemleri

Sipariş Revizyon - Onay- İptal İşlemleri

Bayiler tarafından oluşturulan siparişler Emes Satış Temsilcileri tarafından kontrol edilmektedir.

Kontrol edilen siparişler ile ilgili yapılabilir işlemler;

Revizyon Talebi / Onay / İptal

Revizyon talebi olması durumunda "revizyon nedeni ve var ise revize edilmesi gereken sipariş kalemi bayiye bildirilmektedir.

İPTAL işlemi yapıldığında "iptal sebebi" bayiye bildirilmektedir.

Siparişe ONAY verildiğinde "sipariş bilgileri ve içeriği" ERP Uygulamasına aktarılmaktadır.

Ayrıca sipariş sürecindeki tüm işlemlerin e-posta ile bildirimleri yapılmaktadır.

Kampanya Modülü

Kampanya Modülü Yazılımı

Emes'in ihtiyaçlarına özel olarak geliştirilen bu modül ile farklı satış stratejileri kurgulanabilmektedir.

  • Bayilere özel iskonto oranları
  • Peşin, Vadeli satış iskonto oranları
  • Siparişe özel iskonto oranları
  • Ürün kategori bazlı iskonto oranları
  • Sipariş adedine göre iskonto oranları