Trios Web Logo
Takıma Katıl.
Bize Ulaşın
Proje Başlat

KLEEMANN LIFT B2B YAZILIMI

Distribütörlerin asansör konfigüratörü ile oluşturdukları talep ve siparişlerin yönetimini sağlayacak B2B Özel Yazılım geliştirmeleri...

KLEEMANN TÜRKİYE

KLEEMANN LIFT

Kleemann Lift, Yunanistan merkezli dünyanın bir çok ülkesinde var olan global asansör üreticisidir.

Kleemann Türkiye ise üretimini yaptığı asansörleri Kleemann Lift'in dünya genelindeki distribütörlerine satışını yapmaktadır.

Kleemann Türkiye, distribütörlerden gelen "talepleri hatasız hale getirmek", "iş süreçlerini kısaltmak" ve “tüm işlemleri web tabanlı bir platformda yönetmek” için bir asansör konfigüratör yazılımına ihtiyaç duyuyordu.

Asansör sektöründe daha önce geliştirdiğimiz web yazılım çalışmalarından edindiğimiz deneyimler, Kleemann Türkiye için hazırlayacağımız B2B Yazılımı & Asansör Konfigüratörü projesini daha hızlı analiz etmemize yardımcı oldu.

Analizler sürecinin devamında B2B Portalında, "distribütör, kullanıcı, talep, maliyet ve teklif yönetim modülleri” başta olmak üzere üretim süreçlerinde kullanılan BOM Listesi çıktısı gibi farklı fonksiyonlara sahip yazılım modüllerinin geliştirme çalışmalarına başlandı.

Asansör Konfigüratör Yazılımı

Asansör Konfigüratör Yazılımının Avantajları

Asansör konfigürasyonu yapılırken "hız, taşıma kapasitesi, kat sayısı, seyir mesafesi" gibi temel bilgiler dışında "kuyu, kabin ve kapı ölçü girişleri veya model tercihleri" yapılmaktadır. Bu tercihler yapılırken doğru verinin ve doğru ölçülerin girişinin yapılması, opsiyonel tercihlerin verilere/seçimlere uygunluğu yazılım ile sağlanacak.

Asansörün kullanılacağı mekan ölçülerine ve tercih edilen özelliklere uygun olarak yapılandırılması gerçekleştirilecek.

Modülün yazılım geliştirilmesinde "ölçü, uygunluk ve maliyet" ilişkileri ayrı ayrı kodlandığı için kullanıcıların talepleri doğru oluşturmaları ve sistemin doğru maliyetlendirilmesi sağlanacak.

Konfigüratörsüz iş süreçlerinde ortaya çıkan "yanlış veri girişleri ve seçimleri" önlenerek "yanlış maliyetlendirme" hatalarının önüne geçilecek.

Asansör Konfigüratör Özel Yazılımı, asansör satışındaki tüm süreçleri kısaltıp hızlandırırken, bütçelerin de çok daha doğru rakamlar üzerinden sunulmasını sağlayacak.

Kleemann Türkiye, bu yazılım ile hem zaman, hem iş gücünden tasarruf edecek, doğru bütçeler ve doğru verilerle hatasız üretim hedefini yakalayacak.

Doğru maliyet hesaplama yazılımı

Daha Kolay, Hızlı Ve Güvenilir Bir Maliyet Hesabı

Geliştirdiğimiz yazılımın temel özelliklerinden biri de asansörün tüm komponentlerinin ve opsiyonel özelliklerini kapsayacak şekilde maliyet hesaplarını yapabilmesidir. Bu yazılım, Kleemann Türkiye'nin distribütör talebini analiz ederek nihai bütçeyi hızlı ve doğru rakamlarla sunmasını sağlayacaktır.

Komponentlerin maliyet hesapları, ilişkilendirilmiş formülleri ve diğer maliyet hesaplamalarının yazılım içerisine dahil edilmesi, işlem hatası ihtimallerini de ortadan kaldırılacaktır.

Doğru BOM (Bill Of Material) Üretimi

%100 Doğru Bill Of Materials ( BOM )

Geliştirdiğimiz yazılımının önemli modüllerinden biri de BOM Listesini hazırlanmasını sağlayacak. Türkiye’de "Ürün Ağacı" olarak da adlandırılan Bill Of Materials’ın sağlıklı ve % 100 doğru şekilde hazırlanması gerekiyordu.

Modül içerisinde özel yazılım ve test geliştirmesi yaptığımız yüzlerce formül ve sorgulama işlemleri ile siparişin içerisindeki tüm asansörlerin ayrı ayrı olmak üzere üretim sürecinde gerekli olan malzemeleri listeliyoruz.

BOM Listesi hazırlarken, üretimde kullanılan ve tedarik edilmesi gereken komponentlerin de ayrıca sunuluyor olması üretim süreçlerinde aksaklığın önlenmesine ve hız kazanmasını destek sağlıyor.