Trios Web Logo
Takıma Katıl.
Bize Ulaşın
Proje Başlat

ASANSÖR KONFİGÜRATÖR YAZILIMI

Özel yazılımın gücünü, sınırsızlığını iş süreçlerinde yaşayın...

THYSSENKRUPP

Thyssenkrupp, asansör sektöründe dünyanın sayılı markalarındandır.Thyssenkrupp Türkiye, asansör teklif hazırlama süreçlerini daha profesyonel yürütebilmek için Asansör Konfigüratör Yazılımı için bizleri tercih etti.Asansör proje teklifleri hazırlanmasında; asansör modeli, asansör opsiyonel özellikleri, mekan özellikleri, sunulacak hizmetin detayları gibi onlarca veri bütçeye doğrudan etki etmektedir.Geliştirdiğimiz özel yazılımın temel amacı; satış personelinin hızlı, hata oranı minimize edilmiş, standart yapılarda teklif hazırlanması idi.

Onlarca veri ve farklı formüllerin bir araya getirilmesi ve PDF olarak çıktısının alınabildiği tekliflerin hazırlanmasına olanak sağlayan özel yazılım uygulamamız minimum hata oranı ile tamamlanarak müşterimizin kullanımını sunuldu.

"Thyssenkrupp Global Germany" yöneticilerine sunulan projemiz, onaylanarak diğer ülke distribütörlüklerine benzer uygulamanın hazırlanması önerilmiştir.

Özel Yazılımın Markaya Kazandırdıkları

Marka Kazanımları

Marka, bu yazılım çalışması ile tüm teklif süreçlerinin online ortamlarda çok daha hızlı ve verimli hale dönüştürmeyi hedeflemişti.

Markanın müşterilerine sunuacağı asansör teklifi hazırlanırken 100'e yakın verinin seçimi, kontrolü ve bir takım hesaplamaların yapılması gerekiyordu. Geliştirdiğimiz bu yazılımı sayesinde farklı platformlarda, farklı satış personelleri tarafından hazırlanan tekliflerin marka standartları ve stratejileri dışında kalmasının, içeriksel ve bütçesel hataların ortaya çıkmasının önüne geçilmiştir.

Ayrıca yazılım ile hazırlanan teklif içeriği verilerin farklı kontrol mekanizmalarından geçiyor olması, yöneticilerin bu teklifleri hızlı bir şekilde online olarak kontrol edebiliyor olması ile onay süreçlerinin de hız kazanması sonrasında teklif hazırlama süreçleri minimize edilmiştir.

Özel Yazılımın Satış Departmanına Sağladığı Faydalar

Satış Departmanı Kazanımları

Bu uygulama ile Thyssenkrupp Asansör Satış Ekibi'nin, hızlı ve sorunsuz teklif hazırlamasını sağladık.

Uygulamanın ilk adımından, teklifin PDF veya Word olarak görüntülenmesine kadarki tüm adımlarda "asansör ve komponentlerin seçimi, bölgesel ve mekansal bir çok verinin girişinde" tanımladığımız kurallar, kullanıcı yönlendirmeleri ve bir takım uyarılar ile hata ihtimalini neredeyse sıfırladık.

Hazırlanan tekliflerin saklanması, ilerleyen dönemlerde içerik revizesi veya kur güncellemelerinin yapılabilir olması da teklif sayısında ve veriminde maksimum düzeye ulaşmaya yardımcı oldu.

Yazılımın içerisine dahil ettiğimiz kontrol mekanizmaları ile teklif edilen asansör sayısından, komponentlerin birbirleri ile olan uyumuna kadar her bilgi kontrol edilmekte olup, kolay kullanımlı arayüz çalışması ile satış ekibine "yeni dahil olarak kişilerin" bile rahatlıkla kullanmasına imkan sağlayan komplike bir yazılım çalışması hazırladık.

Özel Yazılımın Yöneticilere Sağladığı Avantajlar

Yönetici Kazanımları

Bu uygulama ile satış ekibinin tüm çalışmaları, farklı kullanıcı yetkilerine sahip yöneticiler tarafından takip edilebilmektedir.

Uygulama yazılımı ile yönetici tanımlaması yapılabildiği gibi, yöneticilere farklı yetki tanımlamaları da yapılabilmektedir. Tanımlaması yapılan "Bölge Satış Müdürleri, Üst Düzey Satış Yöneticileri, Satış Destek Yöneticileri" gibi kullanıcılar yetkileri kapsamında teklif bütçesi revizyonu, fiyat iskontosu gibi bazı işlemleri yetkileri dahilinde hızlıca yapabilmektedirler.

Yöneticiler, kendi sorumluluğunda olan satış ekibinin performans analizlerini de bu uygulama ile yapabilmektedir.

Uygulamanın gelişim süreci devam ediyor

Markanın satış ve pazarlama stratejilerindeki değişimlerin sistemde adapte edilmesi, yeni asansör modellerini entegrasyon sürecinde geliştirmelere devam ediyoruz.

Satış Ekibinden gelen geri bildirimler sonrasında uygulama içerisinde kullanım verimini artırma adına bir takım yeni özellikler, raporlamalar geliştirilerek kullanıcıların hizmetine sunuldu.

3.000'e yakın teklif

Hızlı ve çözüm odaklı teklif hazırlama uygulamamız ile bugüne kadar hazırlanan teklif sayısı 3.000'e yaklaşmıştır.