Trios Web Logo
Takıma Katıl.
Bize Ulaşın
Proje Başlat

Sonarex Turizm

Hac ve Umre Turlarında 37 Yıllık Deneyim

Sonarex Turizm

Sonarex

Sonarex, 2020 yılına girerken eskiyen dijital yüzünü yenilemek, SEO altyapılı, günümüz web strendlerine uygun bir web platformu oluşturmak istiyordu.

Tüm içerik stratejilerinin yeniden belirlendiği; umre ve hac turlarını, haberlerini, blog yazılarını ve kampanyalarını bir arada barındıran yeni bir web sitesi geliştirmesi için bizleri tercih etti.

Hac ve Umre turları, Sonarex'in ana hizmeti olması nedeni ile web tasarımı, seo çalışmalarında temel odağımız turlar oldu.

Sonarex'in organize ettiği hac ve umre turlarının başarılı bir şekilde listelendiği, ziyaretçilerin filtrelerle kendilerine uygun dönem ve tur süresini bulmalarını sağlayacak arayüz tasarımı Sonarex'i mutlu etmeye başlamıştık bile...

Sonarex'in bizden diğer beklentisi ise web sitesinin Google Arama Motoru aramalarında başarı yakalaması idi. Bunun için "Trios SEO Ekibi"nin analizlerini kendileri ile paylaşarak önerilerimizi, stratejilerimizi ve hedeflerimizi anlattık.

SEO'ya uygun tasarım ve kodlama geliştirdiğimiz, seo hedefli bir takım içeriklerle yayına başlayan web sitesi Google Arama Sonuç sıralamalarına çok hızlı bir başlangıç yaptı...

Site içi ve site dışı SEO çalışmaları, Sonarex ile koordineli bir şekilde devam etmektedir.

37 Yıldan Bugüne Kutlu Yolculuklarda Yanınızda…

Sonarex ailesi, 1982'den bugüne kadar deneyimli rehberler eşliğinde 30.000'i aşkın misafirini kutsal topraklarla tanıştırdı.

neye ODAKLANDIK

Stratejik tasarım ile hem Sonarex'in 37 yıllık deneyimini ziyaretçiye hissettirmek hem de ziyaretçilerin yüzlerce tur programları arasında kaybolmadan dönem ve tur süresine göre aradığı tur programına ulaştırmak...
Stratejik web tasarımı

Stratejik Web Tasarım

Tasarım sürecinde Sonarex'in 37 yıllık tecrübesini, deneyimlerini site ziyaretçine yansıltmayı ve aynı şekilde hedef kitlenin aradığı bilgiye kolay ulaşım sağlayacak site navigasyonu planlaması yaptık.

Site anasayfasından itibaren Sonarex'i tanımak isteyen kullanıcıları etkileyen, umre ve hac turlarında bilgi sahibi olup da sadece turları incelemek isteyen kullanıcılara kolaylık sağlayan ve kutsal topraklara daha önce hiç ziyarette bulunmamış olup aklındaki sorulara cevap arayan kullanıcılara cevaplar sunan içerikleri yerleştirdik.

Rakip acentaların web sitelerinin bazılarında bulunmayan veya bazılarında sunulmayan bazı içeriklerle ziyaretçiyi müşteri adayı yaparak Sonarex ile iletişime geçmesini hedefledik.

Web sitesi kolay ve anlaşılabilir sunum

Kolay ve Anlaşılabilir Dijital Sunum

Sonarex Turizm'in sunduğu hizmetlerden umre ve hac turlarının program sayısı birkaç aylık dönemleri kapsadığı için yüzlerce olabilmekte idi. Bu sayılara ulaşan tur programlarını site ziyaretçini yormayan, kolay ve anlaşılabilir bir tasarımda sunmamız gerekiyordu.

Doğru sunumu yakalamak için Sonarex ile yaptığımız toplantılar da müşterilerin temel ihtiyaçlarını, en çok aradıkları içerikleri belirledik. Bu analizler sonrasında tur süresi, tur dönemi ve gün bazlı filtreleri kullanmaya karar verdik.

Tur bilgilerinin sunulduğu detay sayfalarını ise kompakt bir yapıda hazırlayarak, tur ile iglili konaklama, vize, ücret, tur programı gibi konulara tek bir sayfada kolayca incelemelerini sağladık.

Sonarex Web Sitesi Anasayfa Tasarımı
Sonarex Web Sitesi Tur Listeleme Sayfa Tasarımı
Sonarex Web Sitesi Tur Detay Sayfası Tasarımı