Başarılı SEO stratejileri...

SEO stratejisi belirlerken önceliğimiz sektörü, rakipleri ve anahtar kelimeleri analiz etmektir. Yapılan bu analiz, hedefleri doğru belirlememize ve başarılı web sitesi ortaya çıkarmamıza ciddi katkı sağlamaktadır.

Sonarex Turizm, sadece hac ve umre turları düzenlediği için anahtar kelimelerimiz "umre turları", "hac turu" ve "hac ve umre kelimeleri ile yapılan birleşik kelimelerle yapılan aramalar" idi.

Sonarex'in sayısı yüzleri bulan ve site içeriğinde ciddi yoğunluğu olan hac ve umre turlarının sunumunun dışında farklı içeriklere ihtiyacımız olduğu için web sitesinde turlar haricinde birkaç farklı bölüm daha oluşturduk. Hac ve umre konularında özgün ve yoğun içerik sağlamak amacı ile oluşturduğumuz bu bölümler site içi seo çalışmalarının önemli hususlarından olan site içi linkleme için bizlere avantaj sağladı.

Aynı şekilde "metin yazarlığı" hizmetimi ile hazırladığımız özgün blog yazıları ile de belirlediğimiz içerik yoğunluğunu yakalamak için bize katkı sağladı.

Ekibimizi SEO çalışmaları, web sitesinin yayın sonrası birkaç aylık zaman diliminde hedef anahtar kelimelerde ilk sayfaya ulaşmasını sağladı.

Özgün ve Yoğun İçerikle Ziyaretçi Artırmak

SEO odaklı geliştirdiğimiz web sitelerinde organik trafik için sadece ana anahtar kelimelere odaklanmak yerine, özgün ve yoğun içerikle "nispeten daha az aranan anahtar kelimelere odaklanarak ziyaretçi sayısını artırma" SEO ekibimizin tercih ettiği yöntemlerdendir.

Bu strateji, ana anahtar kelimelerde de başarıya daha ulaşmaya katkı sağladığı gibi sitede kalma süresine de ciddi oranda artmaktadır.

Bu projede "umre turları, umre turu ve hac turu" kelimeleri haricinde hac ve umre konusunda "insanlar ne arıyorlar", "ne merak ediyorlar" gibi konuları analiz ettik ve buna yoğunlaştık.

Google Arama Önerilerini inceledik, Sonarex Müşteri Hizmetlerine gelen çağrıları analiz ettik... Artık web sitesinde hangi içeriklerin olması gerektiği ortaya çıkmıştı bile...

En çok aranan kelimeler harici yapılan birçok aramada ilk sayfada, ilk sıralarda çıkan Sonarex web sitesinin organik trafik kısa bir zamanda ciddi oranda arttı.

"Covid19 Pandemi nedeni ile iptal edilen HAC ve UMRE turları nedeni ile websitesi içerik olarak pasif hale gelmiştir."