Trios Web Logo
Takıma Katıl.
Bize Ulaşın
Proje Başlat

LIWINCO

Kanada, Türkiye ve Amerika'nın farklı şehirlerinde öğrencilere oda kiralama hizmeti sunan Liwinco için portal web yazılımı ve rezervasyon sistemi özel yazılım geliştirmeleri.

LIWINCO

Oda Kiralama Portal & Rezervasyon Sistemi Yazılımları Geliştirme

Liwinco, öğrenciler için farklı olanaklara sahip, farklı tiplerde mobilyalı oda kiralama hizmeti sunan, müşteri odaklı bir markadır.

Liwinco'nun TRİOS'tan talebi, oda kiralamalarının web portalında online olarak yapılabilmesi sağlayacak ve tüm kiralama süreçlerini yönetebileceği rezervasyon sistemi web yazılımlarının geliştirilmesi oldu.

Liwinco projesinde ilk hedefimiz, markanın Kanada, Amerika ve Türkiye'daki kiralık öğrenci odalarını tüm dünya pazarına sunmak ve odaları incelemenin kolay olduğu, kiralama rezervasyon süreçlerinin hızlıca yapılabildiği, müşterisine güven veren bir web portalı oluşturmaktı.

Kiralama yapacak olan öğrenci, stajer müşterilerin kullanacağı portal için arayüz tasarım ve yazılım geliştirilmeleri sonrasında ikinci hedefimiz ise markanın kullanacağı İçerik Yönetim Sistemi yazılımı ve Oda Rezervasyon Yönetim Sistemi yazılımını geliştirmek oldu.

Proje ve tasarım ekipleri proje planlaması yapmadan önce dünyada benzer hizmeti sunan markaların web sitelerini analiz etti. Bu sayede markanın hedef kitlesi olan öğrenciler için web portalında sunulması gerekenleri tespit ederek; oda sunumuna odaklı, kolay kullanılabilir web sitesi için tüm site haritası ve tasarım stratejilerini belirledik.

Kullanıcı deneyimini, modern kullanıcı arayüzü ile dengeledik. Projenin odak noktası olan odaların tanıtım sayfaları, lokasyonlarda oda listeleri ve rezervasyon adımları için özgün arayüz tasarımları sunduk.

Blog, Nerede Ne Yapılır, Şehir ve Bölge Rehberi sayfaları, kullanıcılar için özel bir deneyim yaşatmada, odaların bulunduğu Toronto, Waterloo, Mississauga, İstanbul ve New York'un sunduğu yaşam tarzına ilişkin önemli bilgileri sunmada etkili oldu. Öğrenciler oda ararken genellikle lokasyonun nasıl bir yer olduğunu, ulaşım imkanlarını, alışveriş, kütüphane, market ne kadar mesafe olduğunu, bölgede neler yapabileceğini araştırıyorlar ve bu içerikler potansiyel müşterilere fayda sağladı.

Projenin ikinci aşaması olan CMS ve Oda Rezervasyon Sistemi yazılımı ise odaların takvim yönetimi, müşteri rezervasyon yönetimi, periyodik yapılan aylık ödeme takibi, müşteri sözleşme yönetimi gibi tüm süreçleri kapsayan geniş bir yazılım geliştirmesi olarak projelendirildi.

İlk fazı sonrasında Rezervasyon Talebi ile yayına başlayan Liwinco projesinde, ikinci faz olarak planlan tüm web yazılım geliştirmeleri Adobe Sign ve Stripe ödeme sistemi entegrasyonları tamamlanarak Öğrenci Oda Kiralama Portalı olarak yayına başladı.

Öğrencilere ve Genç Profesyonellere Yönelik Lüks ve Modern Yaşam Konseptini Keşfedin!

Kanada, Amerika ve Türkiye'de mobilyalı kiralık öğrenci odaları

Mekan sunumuna odaklı özgün arayüz tasarımı

Mekan Odaklı Özgün Arayüz Tasarımı

Arayüz tasarım süreçlerinde oda ve bina olanakları ziyaretçilerin kolay inceleyebilecekleri, odaların ve mekanların fotoğrafları ile birlikte sunmaya odaklandık.

Sayfa akışını oda görselleri ile başlatıp oda özellikleri, bina olanakları, bina konum bilgisi ve binaya nasıl ulaşılır gibi ziyaretçinin aradığı içeriklerle tamamladık. Sayfa sonunda ziyaretçiye aynı lokasyondaki diğer odaların sunumu da yaptık.

Odaların özelliklerini, bina olanaklarını iconlar kullanarak kolay anlaşılabilir hale dönüştürdük. Böylelikle ziyaretçinin tercihini kolaylaştırdık.

Geliştirilebilir mimaride web yazılım

Geliştirilebilir Mimaride Web Yazılım

Liwinco; Kanada, Amerika ve Türkiye dışında da farklı ülke ve lokasyonlarda hizmet vermeyi hedeflerken, portal üzerinde müşterilerine farklı deneyimleri yaşatabileceği uygulamalar, kampanyalar planlıyordu.

Web yazılım geliştirme sürecinde modüler yapılar kullandık. Yazılım modülleri, portalın genişletilebilmesinde, planlanan diğer uygulamaların kodlanmasında ve 3rd entegrasyon çalışmalarında bizlere esneklik sağlayacak.

İçerik Yönetim Sistemi yazılım geliştirmesinde ise odağımız Liwinco kullanıcılarının portalı hızlı ve verimli kullanmalarını sağlayacak yazılım modüller geliştirmek oldu.

Üyelerin, lokasyonların ve odaların yönetimi, arayüz sunumunda kullanılacak sık kullanılacak olan tasarım ve içerik öğelerinin tekrar tekrar girişini engelleyen, süreci hızlandıran eşleştirme / atama uygulamaları ile sistem yönetimini kolaylaştırdık.

Farklı lokasyonlardaki odalar için rezervasyon sistemi yazılımı

Kiralama Yönetimi & Rezervasyon Sistemi Yazılımı

Farklı ülke, farklı şehirler ve farklı tiplerde çok sayıda odanın kiralama süreçlerinin yönetimi için doğru kurguda yazılım geliştirilmesi gerekiyordu.

Liwinco'nun kiralama hizmetinin tüm süreçlerinin detaylı analizini yaptık ve Liwinco kullanıcılarının Rezervasyon Sistemindeki temel ihtiyaçlarını belirledik.

Rezervasyonların takibi, peşinat ödemelerinin yönetimi, periyodik ödemelerin takibi gibi modüller ve bu modüllerdeki özel raporlamalar ile Liwinco'nun yönetimini kolaylaştıran web yazılım geliştirmeleri yaptık.

Liwinco'nun offline kiralama ihtiyacını da karşılayacak modül ile Admin Panel üzerinden üyelik ve rezervasyon oluşturmasına imkan sağlayarak rezervasyon süreçlerine esneklik kazandırdık.

Rezervasyon işlemi sonrasında ortaya çıkabilecek oda değişimi, kısmi ödemeler, e-transfer ödemeleri, elden ödemeler için de işlem yapılabilmesine olanak sağladık.

Stripe Ödeme Sistemi entegrasyonu ile hem rezervasyon başındaki peşinat ödemesini hem de aylık ödemelerin kolaylıkla yapılabilmesine de olanak sağladık.

Web sitesi anasayfa banner tasarımı
Oda listeleme sayfası arayüz tasarımı
Oda detay sayfası arayuz tasarimi
Oda Rezervasyon özet sayfası tasarım