Trios Web Logo
Takıma Katıl.
Bize Ulaşın
Proje Başlat

PrintOfis Baskı Çözümleri

Akıllı ürünler ile geleceği evinize ve ofisinize taşıyan alışveriş platformu e-ticaret yazılımı

Yesevi Bilişim

PRİNTOFİS

PrintOfis, Yesevi Bilişim'in müşterilerine baskı çözümleri sunan ürünlerin online satışı yaptığı e-ticaret platformudur.

Coronavirüs salgını sonrasında "home office" çalışma düzeninin gittikçe yayılması, Yesevi Bilişim müşterilerinin baskı ürünleri olan yazıcı, toner ve kartuş taleplerinin ciddi oranda artmasına sebep oldu.

Sektörde artan bu talebi bir fırsat olarak benimseyen Yesevi Bilişim, hazırladığımız bu e-ticaret çalışması ile hem yeni müşteriler edinmek, hem de tüm müşteri taleplerini tek bir platform üzerinde yönetebilmek istiyordu.

Yüksek talep gören ürünlerle yayına başlayacak olan sitenin geliştirme sürecinde önceliğimiz; ürünlerin konsept tasarımda başarılı bir şekilde sunulmasını sağlamaktı. Hazırladığımız site tasarımın marka tarafından onaylanması sonrasında, "yüksek organik trafik sağlayacak anahtar kelime ve özgün içeriğe" yoğunlaşarak kodlama çalışmalarına başladık.

Satışı yapılan ürünlerin sektörde neredeyse her platformda aynı olan "teknik içeriğin" nasıl özgünleştirebileceü, Google arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak için neler yapılacağı konularında odaklandık.

Google Arama Motoru, site içeriklerin daha kolay anlaması için özellikle e-ticaret sitelerinde bulunmasını istediği "Yapılandırılmış Veri" çalışmaları da HTML5 kodlama sürecinin önemli bölümlerinde oldu.

Yazılım ekibimizin deneyimleri ile Asp.net yazılım dilinde kodlanan projenin e-ticaret yazılım çalışmalarını tamamlanması sonrasında PrintOfis yayına başladı.