Trios Web Logo
Takıma Katıl.
Bize Ulaşın
Proje Başlat

KTG Eğitim

Gümrük ve Dış Ticaret Eğitimi için tercih edilen eğitim kurumu...

KUTLUHAN TANISALI

KTG EĞİTİM

Kutluhan Tanısalı, "Gümrük Eğitimleri" konusunda uzmanlaşmış bir eğitmendir. Farklı kurumlarda eğitimler verdikten sonra bir marka altında kurumsal hizmet sunmaya karar vermişti. "KTG" olarak belirlediği markası için yaklaşımımızı beğenerek markasını bizlere emanet etti.

Gümrük ve Dış Ticaret Eğitim sektörünü araştırdıkça akılda kalıcı bir logo, SEO çalışmaları yapılmış ve kullanıcı etkileşimli web sitesi çalışmaları ile başarılı olacağımızı karar verdik. Kısa ve orta hedefleri, orta ve uzun vadedeki gereksinimleri de belirleyerek proje planı hazırladık.

Logo Tasarımı, Kurumsal Kimlik, Kitap Kapağı bir bazı tasarım çalışmaları sonrasında ki ilk hedefimiz SEO çalışmaları ile erişimi kolaylaştırılmış web sitesi ortaya çıkarmak oldu. Hem kurumsal firmaları, hem de gümrük sınavları katılımcılarını hedefleyen tasarıma ve içeriğe sahip web sitesi sunumu hazırladık.KTG Eğitim'in dijital sunumu iki yönlü olmalıydı;

- Kurumların eğitim ihtiyaçlarını karşılayan "profesyonel" bir kurum,
- Bireylerin gümrük sınavlarına hazırlanmasını sağlayacak, sınava kadar onların yanında olduğunu hissettirecek "amatör ruhlu" bir eğitim kurumu

Her iki hedef kitleye de aynı anda bunu sağlamak için özgün web tasarım,özgün içerik, seo çalışmaları ve sosyal medya stratejileri sihirli bir ortam hazırladık.

Bu "sihir"; KTG'nin çok kısa sürede Türkiye'nin büyük firmalarına eğitim vermeye, gümrük sınavları için kursiyerlerin tercih ettiği kurum olmaya başlamıştı bile...

Başarılı çalışmalarımız ve KTG'nin eğitim başarıları ile 2019 yılı itibarı ile sektöründe en çok bilinen ve en fazla tercih edilen firmalardan biri oldu.

GÜMRÜK & DIŞ TİCARET EĞİTİMİ

Dış Ticaret ve Gümrük Eğitimlerinde kurumların ve bireylerin tercihi....

neye ODAKLANDIK

Hem kurumsal firmaların eğitim ihtiyaçlarına  çözümler sunan hem de gümrük sınavlarına  hazırlanan bireylere destek veren kurumun tanıtımı...
Kullanıcı Odaklı İçerik Planlaması

Hedef Kitleye Özel İçerik

Hedef kitlenin ihtiyaçlarının analizi yapılmış ve bu analizde ortaya çıkan kullanıcı beklentilerini karşılayan içeriklerle oluşturulan platformlar büyük oradan başarılı olmaktadır. Bu fikir ile yola çıkarken önceliğimiz olan hedef kitleyi anlama ve beklentilerini öğrenmek için KTG Ekibi'nin de bu projenin birer parçası olmasını istedik.

Uzun analiz toplantıları, proje kurgusu ile değerlendirme toplantıları sonrasında KTG ile birlikte nihai hale getirdiğimiz proje kurgusunda ; hedef kitle olan kurumların ve sınava girecek adayların bir eğitim firmasından beklentilerini, web sitesinde neler görmek istediğini ve bu gereksinimleri doğru navigasyonda sunmaya odaklandık.

Bu plan dahilinde web tasarım, web yazılım ve seo çalışmalarını yaptığımız web sitesi çok kısa zamanda KTG'yi hedeflediği başarıya ulaştırdı.

SEO hedefli navigasyon

SEO Hedefli Navigasyon

SEO, temelde kullanıcıya doğru içeriği, arama motorlarının beklentilerini karşılayarak başarılı bir şekilde sunmakla özetlenebilir. Eğer ihtiyaçları karşılayan içeriğe sahip olma, kullanıcılara doğru bilgiyi sunma, ziyaretçilerin sitede vakit geçirmesini sağlama gibi ana hedefleri önemsiyorsanız, bunun dışında da site hızı, mobil desteği gibi bazı kriterleri de karşılıyorsanız SEO'da büyük oranda başarı olacaksınızdır.

Seo Danışmanlığı hizmeti de sunduğumu KTG Eğitim'in web projesinde önceliğimiz SEO odaklı içeriklerin tespiti, hazırlanması ve bunun en doğru şekilde sunmak oldu.

Bu fikrimizi KTG Ekibine de benimsettiğimiz için çok daha verimli bir çalışma ortaya çıkarabildik. Çok kısa zaman içinde KTG Eğitim hedeflenen kelime ve kelime gruplarında Google aramalarında üst sıralarda kendine yer buldu.

Yoğun Data Sunumu

Yoğun İçeriğin Doğru Sunumu

Dijital platformlar, site ziyaretçilerinin sizin hakkında ön fikir edinmelerini sağlayan mecralardır. Bu anlayış ile KTG projesinde hedeflerimizden biri firmanın bilgi ve deneyim yeterliğini ziyaretçiye hissettirmekti. Doğru uygulanmış bu strateji ile rakiplerden ayrışmada işimizi kolaylaştıracaktı.

Hedef kitlenin aradığı içeriği yoğun ama yalın bir şekilde sunarak, yeni kurulan bu şirketin her ne kadarda yeni kurulmuş olsa da ekibinin fazlasıyla deneyimli ve yeterli olduğunu fazlasıyla hissettirmeye çalıştık.

Geliştirilebilir Özgün Yazılım

Geliştirilebilir Özgün Yazılım

KTG ile birlikte hazırladığımız proje planında, yazılımın sürekli yenileneceği, farklı modüllerin geliştirebileceği, üye sayısının sürekli artacağı öngörülüyordu. Bu nedenle tüm yazılım çalışmalarında esnek web yazılım mimarisi ile geliştirme yaptık.

Web sitesinin kurumsal tarafında, üyelik modülünde ve özel yazılım test portalı yazılımında 2 yıldan bugüne kadar sürekli yeni modüller, yeni raporlamalar ve özel geliştirmeler için yazılım çalışmaları yapıyoruz.

Web Sitesi Anasayfa Tasarımı
Infografik Veriler Modül Tasarımı
Eğitimlerimiz Sayfası Tasarımı
Eğitim Detay Sayfası Tasarımı
Makaleler Sayfası Tasarımı
Uyelik Sayfası Tasarımı
Trios ile 2017 yılında çalışma fırsatı bulabildik , daha öncesinde bir dernek web sitesi yapımı ile ilgili Enver Bey’in sunumunu dinlemiştim, yönetim kurulundaydım ve anlattıkları etkileyici gelmişti ve yeni kurmuş olduğumuz eğitim şirketimizin web sitesi ihtiyacı vardı direkt kendisi ile iletişim kurduk. Piyasaya göre makul fiyat teklifi ve kendisini tanımamız sebebiyle Enver Bey ile çalışmaya karar verdik ve iyi ki de bu kararı almışız diyoruz her zaman.


Aradan 3 yıllık süreç geçti projemiz başlangıçtan bu yana devasa boyuta ulaştı. Sektöre yeni giren bir firma olarak web sitesinin etkisinin büyük olacağının bilincindeydik. Tabi ki bu tek yönlü olmuyor karşılıklı çalışma prensibi gerekiyor. Başlangıçtan bitişe tüm süreçte Enver Bey’in desteğini hep yanımızda hissettik. Baştan sona başarıyı yakalayabilmemiz için bizi çok doğru yönlendirdi. Taleplerimize geri dönüşleri her zaman çok hızlı oldu.

Sitemiz aktif hale geldikten sonra 2-3 aylık kısa bir sürede kendi eğitim alanımızda arama motorlarında bizler için önemli olan birçok anahtar kelime aramasında 1. Sıraya yükseldik. 2019 yılı itibari ile sektörde artık bütün herkesin bizlerden bilgisi var, hem eğitimlerimiz hem de web sitemizin ön planda olmasından dolayı. Bu vesile ile Trios ekibine ve Enver Bey’e çok teşekkür ederiz.

Kutluhan TANISALI

Kurucu Ortak