Trios Web Logo
Takıma Katıl.
Bize Ulaşın
Proje Başlat

DÜNYAHALİ

Doğadan ilham alarak haftalık olarak hazırlanan iklim ve kültür dergisi Dünyahali için web tasarım ve web yazılım geliştirmeleri

YUVAM DÜNYA DERNEĞİ

DÜNYAHALİ

Online Dergi Web Sitesi Geliştirme

Yuvam Dünya, iklim kriziyle mücadelede neslimizin hikayesini değiştirmek için yola çıkan bir grup bilim insanı, iş insanı, genç aktivist, sanatçı, girişimci, iletişimci ve gönüllülerden oluşan bir dernektir.

Dünyahali ise Yuvam Dünya Derneği ve Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği Araştırmaları ve Politikaları Merkezi (İklimBU) tarafından ortak yayınlanan, ilhamını doğadan alan haftalık dijital bir iklim ve kültür dergisidir.

Yayınlarını Aposto web sitesi üzerinden paylaşan Dünyahali, dergi içeriklerinin paylaşımlarını kendi web sitesinden de yayınlamak için TRİOS'dan web sitesi geliştirmesi talep etti.

Dernek yetkilileri ile yaptığımız değerlendirme toplantıları ve 2021'den bugüne hazırlanan dergi içeriklerini analiz ederek arayüz tasarımı ve sunum stratejilerini belirledik. Proje analizi sürecinde dergi ihtiyaçlarını da belirledikten sonra özgün arayüz kurgusu ile web tasarım geliştirme çalışmalarına başladık.

Arayüz tasarımında derginin tüm sayılarına ve yazılarına erişimi kolaylaştırmak ve hızlı navigasyon için kategorileme, filtreleme ve etiketleme çalışmaları yaptık.

Minimal ve konsept arayüz tasarım çalışmaları ve front end geliştirmeleri tamamlayarak yazılım geliştirme süreçlerini planladık.

Yayınlarını bir süre daha Aposto web sitesinde paylaşmaya devam edecek olan derginin geliştirdiğimiz web sitesinde içerik girişini hızlandırmak için  Aposto ile XML Entegrasyonu çalışması yaparak Aposto'da girişi yapılan içeriklerin web sitesinde aktarımını sağladık.

Derneğe özel bazı yazılım modül geliştirmeleri ile web yazılım çalışmalarını da tamamladık.

2021'den bugüne kadar yayınlanan 100'ün üzerinde sayı ve 500'ün üzerinde yazının içerik girişleri yapılmaktadır.

Yuvamız dünyadan....

İklim krizi, havadan sudan, yuvamız dünyadan bahseden özgün paylaşımlar...

neye ODAKLANDIK

Sade bir arayüz tasarımı ile 100'ün üzerinde sayıya, 500'ün üzerinde yazıya erişimi kolaylaştırmaya...
İçerik Odakları Arayüz Tasarımı

İçerik Odaklı Arayüz Tasarımı

2021'den bugüne yayında olan derginin 500'ün üzerinde yazısını ve 100'ün üzerinde sayısını sunmak için sade arayüz web tasarımı planladık.

Ziyaretçinin yazılara erişimi ve yazıları okuma kolaylığı sağlamak için sadece içerik barındıran sayfa tasarımları yaptık. Dergi sayı ve yazar sayfalarına minimal içerikler yerleştirirken, yazı sayfalarında ise ziyaretçinin rahat okumasını hedefleyerek yalın bıraktık.

Arayüz tasarımda ve HTML uygulamalarda fazlaca renk, animasyon ve efeket kullanmaktan kaçınarak içeriğin öne çıkmasını hedefledik.

Web sitesi anasayfa tasarımı
Web sitesi son son sayıdan modülü
Hızlı Erişim Modülü
Anasayfa kategori ve yazılar sunumu
Yazı sayfası arayuz tasarımı
Podcast sayfası tasarımı
Dergi sayılar sayfası tasarımı
Dergi sayı sayfası tasarımı
Yazar sayfası tasarımı