SEO Stratejisi Ne İşe Yarıyor

Kentnet, Ankara ve Malatya'da zaten ulusal rakiplerle mücadele ediyordu. Fakat çok daha yüksek bir kitleye "Kotasız, Taahhütsüz, Limitsiz Fiber İnternet" söylemini ve uygun fiyatarını mümkün olan en kısa sürede iletmeliydi.

Trios, doğru SEO stratejileri ile hedef kitleye ulaşmak için sahada yapacakları pazarlama faliyetlerinden çok daha hızlı olacağını Kentnet'e kanıtlamaya hazırdı. Trios, SEO stratejilerinde hep iddialı idi. Hedefimiz Ankara ve Malatya bölgelerinde birçok aramada en üst sıralara ulaşmaktı.

Kentnet'in rakipleri yanında "ucuz olması, taahhütsüz olması" gibi avantajları vardı. Fakat TTNET, VODAFONE, SUPERONLINE gibi ulusal markaların yerine tanımadıkları bir markayı insanlara kabul ettirmenin zorluğunu da biliyorduk.

Peki Trios ne yaptı ? Kentnet'i saha satıştan çok daha az yoracak ve çok daha hız kazandıracak bir web sitesi projesi ortaya çıkardı. Web sitesini geliştirirken SEO stratejilerinin yanında organik trafiği "abonelik başvurusuna" veya "iletişime geçmeye" çevirmek için özel çalışmaları yaptı.

Web sitesinin yayınlanmasından çok kısa bir zaman sonra, Google aramalarında ilk sıra ve ilk sayfada çıkan sonuçlar ile çok dah yüksek bir kitleye ulaşmaya başlamıştı bile.

Kentnet ile SEO'da neyi başardık

Türkiye'nin en büyük şehirlerinden olan Ankara'daki internet hizmeti arayan bireylerin Google Aramalarında yaptıkları farklı aramalarda Kentnet ile tanıştırdık. Kentnet'in avajtajlarını da web sitesinde doğru strateji ile sunduğumuz için 2016 yılından bugün online ortamda alınan Abonelik Başvurusu 25.000 seviyelerine ulaştı.

Arama sonuçları 19.09.2019 tarihlidir.

Google aramalarında sonuçlar zaman zaman değişiklik gösterebilmektedir.